اخبار اخبار

«بازگشت

اعلام نتايج رتبه بندي دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور بر پايه استناد گوگل اسکالر

 

نتايج رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور در ويرايش چهارم نظام رتبه‌بندي دانشگاه‌ها بر پايه استناد «گوگل اسکالر» در جولاي 2017 اعلام گرديد.

 اين نظام رتبه‌بندي به ارزيابي حضور پژوهشي و آموزشي دانشگاه‌ها در وب از طريق تعداد استنادات آن دانشگاه مي‌پردازد. براين اساس پروفايل هاي نمايه شده دانشگاه‌ها و مراکز تحقيقاتي درGoogle Scholar  شناسايي شده و با توجه به تعداد استنادات ده نفر پُراستناد دانشگاه در Google Scholar Citations Serviceبر اساس نام و نشاني الکترونيکي وابسته به دانشگاه مربوطه،  ارزيابي و رتبه‌بندي انجام مي‌‌شود. در رتبه بندي اخير سه دانشگاه علوم پزشکي تهران، شهيدبهشتي و اصفهان به ترتيب رتبه‌هاي اول تا سوم کشوري را در گروه علوم پزشکي کسب نموده‌اند.

 نتايج اخير که در آدرس  http://www.webometrics.info/en/node/169 نيز موجود است، رتبه‌ 46 دانشگاه علوم پزشکي کشور را در اين نظام رتبه‌بندي مشخص مي‌کند. لازم به ذکر است مجموع استنادات دانشگاههاي علوم پزشکي کشور بدون در نظر گرفتن دانشگاه آزاد اسلامي، 530012 استناد مي باشد که در کل 37% از سهم استنادات کل کشور را به خود اختصاص داده است.

شايان ذکر است دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه در اين رتبه بندي در جايگاه يازدهم قرار گرفته است که بالاتر از دانشگاه هاي علوم پزشکي همدان، کرمان، مازندران و ... قرار گرفته است

^ نتايج رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور بر پايه استناد «گوگل اسکالر» در جولاي 2017 ^

 

م

نظر
لینک مطلب :